Fúzmi za lepšie zdravie!

Autor: Kristína Fedáková | 29.11.2016 o 22:10 | (upravené 30.11.2016 o 1:49) Karma článku: 2,65 | Prečítané:  570x

Hej, chlap! Aj ty si na mesiac zavesil holenie na klinec? Vraj sa to v novembri tak robí... teda v Movembri“. Nejaký boj za zlepšenie zdravia mužov (či také čosi).

Končí sa november. Mesiac, ktorý už tradične patrí mužom. A fúzom. A zvyšovaniu povedomia o rakovine prostaty. Ako? Jednoducho tak, že sa muži na mesiac prestávajú holiť a hrdo svetu ukazujú svoj plnofúz. Časť žien sa už teda nevie dočkať, kedy ich polovičky oprášia žiletky zapadnuté prachom. Tá druhá časť oplakáva čas, počas ktorého vyzerali mladšie ako ich partneri :) Jedno je však isté... tohtoročných 30 dní sa končí a my sa konečne môžme naplno venovať reálnym problémom - Vianociam!

Naozaj sa niečo konči? Možno pre nás. Existuje však skupina bojovníkov, ktorý tento mužský zápas so zdravím podporujú celoročne. Zápal, odhodlanie, konzistentnosť. Nie je to pre nich ľahké. Sú totiž v menšine, a tých ostatných problém mužskej prostaty vôbec nezaujíma. Čo viac, dookola musia všetkým vysvetľovať, že tie fúzy nie sú omylom prírody, ale ich slobodným cieľavedomým rozhodnutím. A to je niekedy fakt vyčerpávajúce... Sú nepochopený, no idea meniť svet ich ženie vpred. Sú to Anglické kone.

Robia to nezištne - pre nás! Je im jedno aký je práve mesiac, fúzmi sa snažia poukázať na problém, ktorý je v našej spoločnosti ešte stále často tabuizovaný. Využime ich príklad a inšpirujme sa nimi. Aby sme mali na pamäti to, že idea za „fúzatým mesiacom“ má hlbšiu prostatu podstatu, ako len zaplniť ulice hipstermi.

PS. Kedy si ty naopak bojoval za lepší život pre kone? Sebec!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Spor medzi lyžiarkami a asociáciou ide do finále, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.


Už ste čítali?